Planya bıçağı nasıl takılır ve nasıl sökülür ?

Planya bıçağı nasıl takılır ve nasıl sökülür ?

Her bölgesi altı cıvata ve mil yuvasına sıkıştırılan mil uzunluğunda bir sıkıştırma parça kullanılarak takılmaktadır. Bıçağın sağlam bir şekilde takılabilmesi için bu vidaların en ideal şekilde sıkıştırılıp gevşetilmesi gerekmektedir. Rastgele bir sıkıştırma işlemi yapılmamaktadır.Bıçağın sağlam bir şekilde takılması için bu vidaların iyi bir şekilde sıkılıp gevşetilmesi gerekmektedir. Rastgele bir sıkıştırma işlemi yapılmamalıdır Çalışma esnasında bıçak yerinden fırlayıp yaralanmalara neden olabilir.

Bu nedenle ilk olarak iki uçlu bulunan vidalar hafif bir şekilde gevşetilir arada bulunan cıvatalara geçinilerek başta bulunan cıvatalara kadar gevşetilir Sıralı bu işlem bıçak çıkana kadar sürdürülmelidir. Sökme esnasında civatalar sıkma yönünün tersinde gevşetilmelidir.

Körleşmiş olan bıçaklar bilenir ve takma işlemi için hazırlanmış olur. İsteğe bağlı olarak yeni planya bıçağı takılır. Sıkma işleminden önce bıçak yuvasına yerleştirilerek bıçak ayar parçası ile baskı uygulanır her uçtan geri çıkmayacak şekilde sıkılır

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir