Kullanım Amaçlarına Göre Testereler(Hızarlar)

Kullanım Amaçlarına Göre Testereler(Hızarlar)

1- Profesyonel Testere: Tam zamanlı kullanıcılar için, ekstra özelliklere sahip, özellikli testerelerdir. Bu tür modellerde ısıtmalı sap ve meziyetler de bulunmaktadır.

2- Amatör Testere: Sürekli kullanılmayan ara sıra tadilat işleri için uğraşanlar ve ufak dokunuşlar için hobi amaçlı kullanılan testere modelleridir.

3- Çok Amaçlı Testere: İlgili testereler boyu gücü ve özellikler anlamında birden fazla kullanım alanlarında kullanılabilmek üzere tasarlanmış fonksiyonel ürünlerdir.

4- Ağaç Testeresi: Bu testereler sadece ağaç işleri için tasarlanan ve genellikle budama gibi sürekli devamlılık gerektiren bakımlar yapan kişiler için uygun testerelerdir.

Odun Testeresi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Odun testeresi satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli kriter sağlamlık, fiyat, motor tipi kullanım amacına göre tercihtir. Çevreyi koruma gibi hususları göz önüne alırsak aşağıdaki kriterleri değerlendirmemiz gerekmektedir.

Emisyon: İnsanlarımızın dikkat etmediği hususlardan bir tanesi emisyon vakasıdır. Kullanmış olduğumuz ürünün emisyon değeri çevre sağlığı açısından oldukça önemli bir durumdur.

Bakım: Odun testerenizin bakımı kendi kendinize yapabilecek kadar pratik olmadır. yakıt pompasının filtrelerinin ve zincir değişiminin pratik ve basit olması durumuna dikkat etmeniz sizler için her zaman daha iyi olacaktır.

Denge: Motorun ağırlığı tutma kolları ve çalışma şekline uyumlu olması verim alma konusunda bizlere olumlu olarak yansıyacaktır.

Güvenlik: Motorunuzla ilgili en önemli durum güvenlik önlerini ön planda tutan çalışma esnasında sağlığınıza olumsuz bir şekilde etki etmeyecek donanıma sahip olması gerekmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir